Czym jest certyfikat WELL i jakie są korzyści z jego posiadania? O tym więcej dowiemy się z wpisu blogowego, który swoim użytkownikom dedykuje firma JW-A – specjaliści z gatunku firm, osób, które specjalizują się właśnie w tego typu certyfikatach.

Główne korzyści z posiadania certyfikatu

Posiadanie certyfikatu WELL niesie ze sobą wiele korzyści dla właścicieli, deweloperów i użytkowników budynków.

Oto kilka z nich:

  1. Poprawa zdrowia i samopoczucia: Certyfikat WELL skupia się na tworzeniu środowisk sprzyjających zdrowiu i dobrostanowi osób przebywających w budynkach. Dzięki zastosowaniu najlepszych praktyk z zakresu projektowania, budowy i zarządzania, certyfikowane budynki mogą poprawić jakość powietrza, dostęp do naturalnego światła, komfort termiczny, akustykę oraz promować zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. To wszystko przyczynia się do ogólnego poprawienia zdrowia i samopoczucia mieszkańców lub pracowników.
  2. Wzrost produktywności: Dobrze zaprojektowane i certyfikowane budynki WELL mogą mieć pozytywny wpływ na produktywność i wydajność pracowników. Optymalne warunki oświetleniowe, komfort akustyczny, dostęp do zdrowej żywności i zachęcanie do aktywności fizycznej przekładają się na zwiększenie skupienia, redukcję stresu i poprawę ogólnej wydajności.
  3. Atut dla pracodawców i pracowników: Certyfikacja WELL https://jw-a.pl/certyfikat-well-fitwel/ może stanowić atrakcyjną wartość dodaną dla pracodawców, pomagając w przyciąganiu i zatrzymywaniu utalentowanych pracowników. Świadomość o trosce o zdrowie i dobrostan pracowników może również przyczynić się do zwiększenia zaangażowania i satysfakcji z pracy.
  4. Zrównoważone inwestycje: Certyfikat WELL ma również wymiar zrównoważonego rozwoju. Skupia się na minimalizacji wpływu budynków na środowisko, zrównoważonym zarządzaniu zasobami wodnymi, optymalizacji zużycia energii i promowaniu materiałów i technologii przyjaznych dla środowiska.
  5. Wartość rynkowa: Posiadanie certyfikatu WELL może wpływać na zwiększenie wartości rynkowej nieruchomości. Certyfikowane budynki są postrzegane jako bardziej atrakcyjne dla potencjalnych najemców lub nabywców, co może przyczynić się do zwiększenia wartości inwestycji.

Certyfikat WELL oferuje wszechstronne korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron,