koperty

Wybór kopert na rynku jest bardzo duży. Najczęściej klienci wybierają te najbardziej popularne, białe koperty C3, C4, C5 i C6, które najczęściej można kupić w sklepach papierniczych i w dużych hurtowniach. Czym różnią się konkretne koperty i jakie modele najczęściej kupują klienci? Podpowiedź poniżej.

Najpopularniejsze koperty

Na poczcie oraz w wielu sklepach papierniczych można kupić mnóstwo kopert o różnorodnym formacie. Najczęściej klienci decydują się na standardowe koperty odpowiadające wielkością kartkom A3. Do takiej koperty bez problemu wejdą dokumenty, średnia książka, a nawet inne rzeczy, które można bezpiecznie wysłać pocztą lub kurierem. Podobnie sytuacja wygląda z kopertą C4. Wybierają ją osoby, które chcą wysłać dokumenty w formacie A4 i którym na pewno w takim opakowaniu nie grożą żadne uszkodzenia ani zagięcia.

Zwykła czy ozdobna koperta?

W urzędach, firmach, biurach i kancelariach najczęściej pracownicy posługują się kopertami biurowymi, czyli tymi najbardziej powszechnymi, śnieżnobiałymi. Z kolei w miejscach, gdzie sprzedawane są kartki okolicznościowe lub gdzie można kupić zaproszenia na różne uroczystości w tym śluby, urodziny, rocznice ślubu, można znaleźć sporo kopert ozdobnych charakteryzujących się niestandardowymi kształtami oraz pięknymi kolorami. Bardzo często do kartek oraz pocztówek klienci wybierają koperty kolorowe, wykonane w bardzo atrakcyjny sposób. Wiele osób zaskoczony jest jak piękne oryginalne koperty robią osoby, które specjalizuj się w tworzeniu asortymentu typowo „hand made”.