team building

Firmowe imprezy typu team building to świetny sposób na zebranie zespołu w nieformalnym środowisku. Mogą być zabawnym, angażującym sposobem na kreatywne rozwiązywanie problemów, budowanie koleżeństwa i wzmacnianie zaufania wśród członków zespołu. Ale nie są one pozbawione wyzwań. Ponadto wiele osób kojarzy firmowe imprezy integracyjne z upadkami zaufania i innymi czynnościami, które mogą być kłopotliwe dla każdego, kto nie jest przyzwyczajony do spędzania czasu z kolegami poza biurem. Udana impreza integracyjna wymaga starannego planowania, które łączy główne cele imprezy w sposób, który sprawia wrażenie naturalnego i zabawnego. Oto 5 wskazówek dotyczących następnej imprezy integracyjnej dla firm:

Ustalić jasne cele dla wydarzenia

Zanim zaczniesz planować firmową imprezę integracyjną, powinieneś najpierw ustalić jasne cele dla wydarzenia. Cele dla konkretnego wydarzenia powinny odzwierciedlać jego cel. Powinny być zgodne z ogólnymi celami firmy (jeśli wydarzenie ma promować konkretną zmianę w kulturze lub zachowaniu). Może to pomóc w lepszej organizacji wydarzenia i sprawić, że uczestnicy będą mieli poczucie, że coś osiągnęli. Może to również ułatwić uzyskanie akceptacji ze strony kierownictwa wyższego szczebla, jeśli wydarzenie zostanie później wykorzystane w raporcie lub filmie firmowym.

Trzymaj to krótko

Długość firmowej imprezy integracyjnej może sprawić, że będzie ona udana. Choć możesz chcieć spędzić cały dzień z kolegami, może to nie być najlepszy pomysł. Większość ludzi będzie chciała jak najszybciej wrócić do pracy, zwłaszcza jeśli nie są przyzwyczajeni do wspólnego spędzania czasu poza biurem. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje wydarzenie będzie sukcesem, powinieneś trzymać je krótko. Jeśli chcesz zaplanować imprezę całodniową, zacznij już o 8 lub 9 rano. Jeśli chcesz zaplanować imprezę wielodniową, zrób ją na dwa lub trzy dni. Wszystko, co jest dłuższe, może być nieco zbyt wymagające. Większość ludzi lubi spędzać czas ze swoimi kolegami, ale będą mniej entuzjastyczni po spędzeniu razem całego dnia lub dwóch.

Wymieszaj działania

Chociaż istnieje kilka rodzajów działań, które są powszechnie stosowane na firmowych imprezach integracyjnych, wiele z nich jest albo zbyt konkurencyjnych, albo zbyt trudnych do wykonania dla różnych zespołów. Zamiast próbować zaprojektować własną imprezę, możesz wybrać z dużej liczby gotowych zajęć team-buildingowych. Pamiętaj, że skuteczna impreza integracyjna nie będzie tylko jedną aktywnością, ale mieszanką działań, które obejmują każdy z głównych celów wydarzenia. Na przykład, jeśli chcesz pracować nad komunikacją w zespole, powinieneś uwzględnić działania, które pomogą zespołowi lepiej zrozumieć perspektywy innych. Powinieneś również uwzględnić działania, które pomogą zespołowi zbudować lepsze umiejętności komunikacyjne. Wybór działań ma kluczowe znaczenie dla sukcesu firmowej imprezy integracyjnej. Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie to sukces, wybierz działania, które są zabawne i stanowią wyzwanie, i które pasują do głównych celów imprezy.

Poproś o informację zwrotną

Firmowe imprezy o charakterze team building mają na celu zbliżenie zespołu i pomoc w budowaniu zaufania między sobą, ale nie możesz tego zrobić, jeśli nie wiesz, co poszło dobrze, a co nie. Prośba o informacje zwrotne to świetny sposób, aby dowiedzieć się, jak zdaniem zespołu przebiegło wydarzenie i jak się czują między sobą. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje wydarzenie, powinieneś poprosić o informację zwrotną. Powinieneś również skorzystać z okazji, aby podziękować zespołowi za jego udział. Jeśli chcesz, aby zespół czuł, że wydarzenie było warte zachodu, musisz dać im znać, jak wydarzenie pomogło zespołowi. Możesz również wykorzystać informacje zwrotne jako sposób na określenie obszarów, które wymagają poprawy w przyszłości.

team building

Bądź transparentny co do celu

Jeśli wydarzenie ma na celu rozwiązanie konkretnego problemu w firmie, upewnij się, że jesteś o tym transparentny. Chociaż świetnie jest świętować osiągnięcia i zebrać zespół razem, nie chcesz rozwiązywać konkretnego problemu w nieformalny sposób. Zamiast tego, powinieneś stworzyć specjalne wydarzenie, na które zaprosisz tylko osoby, które są zaangażowane w dany problem. Im bardziej będziesz przejrzysty co do celu wydarzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że przyniesie ono rzeczywiste zmiany.

Nie możesz po prostu zorganizować imprezy integracyjnej i oczekiwać, że wszystko będzie lepsze. Należy śledzić przebieg imprezy, aby upewnić się, że rzeczywiście coś się zmieniło na lepsze. Jeśli impreza miała na celu rozwiązanie konkretnego problemu, to należy się nim zająć. Upewnij się, że ludzie wiedzą, że poważnie myślisz o jego rozwiązaniu.

Podsumowanie

Jeśli chcesz, aby Twoja firmowa impreza team building była sukcesem, musisz zacząć ją planować jak najwcześniej. Powinieneś wyznaczyć jasne cele imprezy, utrzymać ją w krótkiej formie, wymieszać aktywności i poprosić o informację zwrotną. Co najważniejsze, trzeba być przejrzystym co do celu imprezy. Należy również śledzić przebieg wydarzenia, aby upewnić się, że rzeczywiście coś się zmieniło na lepsze.