Kostki lodu są nieodzownym dodatkiem do różnych napojów. Mogą być dodawane do trunków, soków a także herbaty i kawy. Dobrze jest je mieć zawsze naszykowane w lodówce.

Kostki lodu można zrobić w specjalnie do tego przeznaczonych torebkach jednorazowego użytku, bądź wykorzystując pojemnik na lód – https://sklep.technica.pl/pojemniki-do-lodu.

Pojemnik na kostki lodu

Jest on przeważnie jednym z elementów wyposażenia lodówki. Zwykle będzie to prostokątny pojemniczek z otworami w kształcie sześcianów. Wystarczy wlać do niego wodę, wstawić do zamrażarki i kostki są gotowe.

W sprzedaży są dostępne pojemniczki, które umożliwiają zrobienie kostek lodu w przeróżnych kształtach, mogą to być owoce, bryły geometryczne lub serduszka. Dla dzieci atrakcyjne będą kostki lodu w kształcie zwierzątek i kwiatków.

Kostki lodu o różnych kształtach można wykorzystać podczas specjalnych okazji, takich jak romantyczne spotkanie albo impreza dla najmłodszych.

Warto postarać się o silikonowy pojemnik do lodu, z którego gotowe kostki bardzo łatwo się wyjmuje.

Wyjątkowy dodatek do letnich napojów

W lecie można wykorzystać drobne owoce do urozmaicenia wyglądu napojów. Wystarczy umieścić w pojemniku na kostki lodu maliny lub kawałki truskawek i zalać je wodą mineralną, a następnie zamrozić.

Kostki lodu z kawałkami owoców będą wyjątkowo niebanalnym dodatkiem do wody lub soku. Dodadzą smaku i aromatu napojom, a ponadto uatrakcyjnią spotkanie i wspólny posiłek.

To samo można zrobić z płatkami kwiatów i listkami ziół. Będzie to ozdoba dzbanka z wodą mineralną, a także atrakcja dla najmłodszych.

Kolejny pomysł to kostki lodu w różnych kolorach, kształtach i smakach. W tym celu można użyć wodę z sokiem lub lemoniadę.

Każdy pomysł na uatrakcyjnienie posiłku poprzez podanie napojów z nietypowymi dodatkami, będzie bardzo dobry i sprawi, że spotkanie z najbliższymi pozostanie na długi czas w pamięci.