papier biurowy

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór papieru biurowego nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem wiedzieć, jakie czynniki trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Format papieru biurowego

Pierwszą kwestią, jaką należy uwzględnić jest oczywiście format. Można zaobserwować, że obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszy się ryza papieru A4. Wspomniany rozmiar doskonale zda bowiem egzamin w znacznej większości kserokopiarek czy drukarek. Warto jednak wiedzieć, że w biurach wykorzystywane są także papiery w formacie A6, A3, A5. Można oczywiście zaopatrzyć się także w wielkoformatowy papier przeznaczony do większych ploterów czy drukarek. Oferta jest zatem bardzo szeroka.

O czym należy pamiętać przed zakupem ryzy papieru?

Podejmując decyzję o zakupie należy również bardzo dokładnie sprawdzić, ile dokładnie arkuszy będzie zawierała dana ryza papieru A4. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku uniwersalnego papieru będzie to od 200 do 500 sztuk.

Gramatura i grubość papieru do drukarki

Kupując papier biurowy należy uwzględnić również jego gramaturę. Jest to w najprostszym możliwym ujęciu waga metru kwadratowego papieru podana przez producenta w gramach. Należy zdawać sobie sprawę, że gramatura będzie oddziaływała na grubość.

Rekomendowane jest sprawdzenie, jak drukarka biurowa będzie pracowała na danym papierze. Koniecznie trzeba pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podawać automatycznie grubszych kartek. Godny uwagi jest fakt, że część producentów podaje grubość papieru w mikronach.